NEWS 8 Nëntor 2022, 12:12

Alarm për bombë në Gjykatën e Tiranës, blindohet SPAK dhe GJKKO!

Alarm për bombë në Gjykatën e Tiranës, blindohet SPAK

Një telefonatë anonime ditën e sotme ka lajmëruar vendosjen e një bombë në gjykatën e Apelit në Tiranë, por pa bërë me dije specifikisht se ku, duke ngritur alarmin dhe duke mobilizuar efektivë të shumta policie. 

Burime për "ABC News" bëjnë me dije se policia është duke bërë kontrolle të imtësishme në të gjitha godinat e gjykatave.

Ndërkohë forca të shumta policie kë dhe në GJKKO dhe në SPAK, institucione të cilat janë blinduar derisa të realizohet kontrolli. 

/News31