NEWS 31 Korrik 2022, 09:39

Tërmet në Kosovë, lëkundjet ndjehen edhe në Serbi e Maqedoninë e Veriut

Tërmet në Kosovë, lëkundjet ndjehen edhe në Serbi e


Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Kosovë, por që janë ndjerë edhe në Serbi dhe Maqedoninë e Veriut.

Lëkundjet janë ndjerë në rajonin e Ferizajt, sipas faqes EMSC, me magnitudë 3.2 ballë, 53 km në veri të Prishtinës, me një thellësi prej 2 km.

Tërmet në Kosovë, lëkundjet ndjehen edhe në Serbi e