“Po më bën të qaj”- Mozzik shfaqet i përlotur në dokumentarin e Loredanës2020 ka qenë një vit shumë i zënë për Loredanën, profesionalisht me projekte të suksesshme dhe një album në ardhje, por edhe në jetën personale, teksa kaloi nga konfirmimi i ndarjes me Mozzik, tek thashethemet për një lidhje të re, mbyllja e çeshtjes me çiftin zviverian dhe tani, rikthimi i mundshëm me reperin. E duket se të gjitha këto ngjarje, përfshirë edhe marrjen e çmimeve në eventet e rëndësishme të muzikës europiane, do të pasqyrohen në dokumentarin për artisten, i realizuar në bashkëpunim me “Spotify”.

Ditën e sotme, Loredana ka publikuar trailer-in e parë të dokumentarit, i cili do të ketë 4 pjesë, me të parin që do të transmetohet në datën 25 nëntor. Po ashtu sot ka marrë përgjigje edhe pyetja që shumë fansat dhe ndjekës i kanë bërë reperes: “A do të jetë Mozzik pjesë e dokumentarit?”. Po, mesa duket ai do të shfaqet në këtë projekt, gjë që është konfirmuar pikërisht nga video-ja e postuar nga Loredana, ku reperi shfaqet në një moment dhe thotë: “Po më bën të qaj”, duke mos i mbajtur lotët.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Loredana (@loredana)

Pjesë e dokumentarit duket se do të jenë bashkëpunëtorët e Loredanës, kolegë të saj, miq, familjarë, vajza Hana dhe sigurisht vetë reperja, që do të rrëfejë shumë detaje nga karriera e jo vetëm. Punua për këtë projekt duket se ka zgjatur më shumë se 1 vit, ndërkohë që do të hedhë dritë për çdo gjë që ka ndodhur me artisten gjatë dy viteve të fundit.

“Thjesht nuk është e mundur të shpjegosh 2 vitet e fundit të jetës në një intervistë, por t’i përshkruash ato me foto po. Ky është trailer-i për dokumentarin tim me 4 pjesë që kam xhiruar me “Spotify” për më shumë se 1 vit. Shumë mendojnë se udhëtimi im tashmë ka mbaruar, por ai sapo ka filluar.”- shkruan Loredana në postimin e Instagram-it.

Ndërkohë dokumentari nuk është i vetmi projekt ku ajo ka përfshirë edhe Mozzik, kujtojmë se ai është pjesë i albumit të reperes “Medusa”, me një bashkëpunim, Album që do të publikohet i plotë muajin tjetër. Nuk e dimë nëse ata janë rikthyer bashkë apo jo, edhe pse provat për këtë nuk mungojnë, megjithatë mund të themi me siguri që raporti i tyre është përmirësuar ndjeshëm.

/News31