MET GALA 2021, këto veshje u konsideruan më të këqijat!Mbrëmjen e kaluar është mbajtur një nga eventet më të rëndësishme të vitit “Met Gala 2021”. Nata më e madhe e modës u mbajt në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork, aty ku mbahet çdo vit.

Ajo u zhvillua dje dhe tema e këtij viti ishte “Në Amerikë: Një leksik i modës”, duke nderuar 75 vjetorin e Institutit të Kostumeve dhe duke festuar modën moderne amerikane.


Megjithatë, nuk munguan surprizat me veshjet e yjeve.

Pete Davidson, me xhaketën dhe fundin e zi u duk më shumë si “mësuese zëvendësuese”, siç shkruan Highsnobiety.

The 2021 Met Gala Celebrating In America: A Lexicon Of Fashion - Arrivals

Kim Kardashian u shfaq sërish e mbuluar, hera e disatë që e bën këtë.

Një litar një qafë, dy rripa në brez, shumë lidhëse, kështu u duk Shawn Mendes.

met gala 2021 celebrity style looks best outfits red carpet

Marcus Samuelsson në fustanin Met Gala e kanë quajtur “demoni i paralizës së gjumit”.

met gala 2021 celebrity style looks best outfits red carpet worst

Jeremy Pope and Janet Mock. Aktori amerikan 29 vjeçar guxoi duke ardhur me dekolte.

Troye Sivan erdhi me fustan. Australiani tregoi anën e tij sensuale duke vendosur dhe një varse diamond.

Virgil Abloh, designer-i amerikan, tërhoqi vëmendjen me kapelen e tij.

Megjithatë, kishte dhe shumë të tjerë që “garonin denjësisht” për veshjen më të keqe të mbrëmjes.

met gala 2021 celebrity style looks best outfits red carpet

met gala 2021 celebrity style looks best outfits red carpet worst

met gala 2021 celebrity style looks best outfits red carpet worst

/News31