LIFESTYLE 6 Janar 2022, 23:07

Kapele, kapuç apo beretë? Disa ide nga vajzat e showbizit për tu dukur -chic- edhe me flokët e pakrehur

Kapele, kapuç apo beretë? Disa ide nga vajzat e showbizit për

Janari sapo ka nisur dhe të gjithë jemi koshientë se ditë me shi dhe të ftohta na presin. Shiu, lagështira, i ftohtu dhe ‘mood-i’ jo edhe aq optimist nga zymtësia e motit përkthehet në flokë aspak të rregullt. Në raste të tilla një aksesor koke është shpëtimtari; një kapele, kapuç apo beretë duket se zgjidh hallin e flokëve të pakrehur dhe në të njëjtën kohë krijon një ‘outfit’ shumë modern.


Për t’jua lehtësuar punën ju ftojmë të frymëzoheni nga vajzat VIP shqiptare të cilat herë për të qenë trend, herë për prakticitet e herë për mos shfaqur flokët e pakrehur i kanë shtuar ‘look-ut’ të tyre aksesorin e kokës.

Kapelet

Nëse po pyesni nëse duhet të mbani një kapele, përgjigja është e thjeshtë - Po! Kapelja është një aksesor që i jep dhe veshjes më të thjeshtë një detaj që e transformon outfitin në totalisht IN. Me ndihmën e kapelës, ju mund të ndryshoni imazhin, duke e bërë atë të pasur dhe harmonik. Kapelja duhet të qëndrojë mirë, qoftë nga ngjyra qoftë nga modeli, me pallton apo xhupin. Kapelja është një akesor mjaft plotësues, por nuk duhet të harrojmë që nuk duhet të veshim asnjëherë, asgjë që nuk na bën të ndihemi vetja. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lori Hoxha (@lorihoxha)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elita Rudi Gjikolli (@elita.rudi)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Liberta Spahiu (@libertaspahiu)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Klea Huta • Aмlα • (@kleahuta)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bora Zemani (@borazemani)



Kapuç

Kapuçët janë një mundësi shumë e mirë dhe efikase jo vetëm për të mbuluar flokët por edhe për të qenë ngrohtë edhe me stil.
Mos harroni as ta kombinoni me të njëjtën ngjyrë buzëkuqi, këpucësh apo detaji tjetër në veshjen tuaj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arbana Osmani (@arbanao)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ???????????????????? ???????????????????? (@xhemishehu_)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jonida Vokshi (@jonidavokshiofficial)



Kapele beretë

Kapelja Beret është kthyer dhe falë Instagramit është më IN se kurrë. Duket se të gjitha modelet, aktoret ,artistet, vajzat e famshme që influencojnë botën e modës e kanë nga një kapele të tillë në garderobën e tyre. Nga modeli klasik, e deri tek ai i lëkurës, duket se kjo kapele franceze mund të vishet në një numër të pafund mënyrash. Nëse nuk jeni të sigurtë se si ta kombinoni beretën shikoni Arminën, Xhensilën, Jonida etj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Armina Mevlani (@armina_mevlani)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JONIDA MALIQI (@jonidamaliqi)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sarah P Berisha (@sarah.berisha)

/News31