LIFESTYLE 19 Qershor 2023, 20:49

Gjithçka që duhet të dini për sezonin e dytë të "Squid Game"!

Gjithçka që duhet të dini për sezonin e dytë të

Ashtu sic pritej me mbylljen e sezonit të parë të “Squid Game”, shfaqja televizive po përgatitet për një rikthim të madh, teksa Netflix ka zbuluar së fundmi disa detaje të reja në lidhje me vazhdimin e serialit. Gjatë "Tudum Global Fan Event" në Brazil, ku u publikua edhe trailer-i i parë për sezonin e dytë, u bënë me dije disa prej protagonistëve të vjetër të kastit, që do vazhdojnë të jenë në rolet e tyre tashë të famshme, por po ashtu edhe figura të reja.

Protagonisti kryesor i shfaqjes, Seong Gi-hun, sigurisht do të rikthehet për sezonin e dytë, bashkë me personazhin e maskuar “Front Man”, "të keqin" e historisë", portretizuar nga Lee Byung-hun, ndërsa do të shohim sërish edhe Wi Ha-jun, i cili luan policin që është në kërkim të vëllait të tij të zhdukur.

Seriali, i cili u shfaq premierë në vitin 2021 dhe mori 6 çmime Primetime Emmy, do të mirëpresë gjithashtu anëtarët e rinj të kastit Yim Si-wan, Kang Ha-neul, Park Sung-hoon dhe Yang Dong-geun. Data e nisjes së sezonit të dytë të “Squid Game” nuk dihet ende, ndërsa më shumë detaje priten në javët në vazhdim. 

/News31