LIFESTYLE 3 Janar 2022, 12:25

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i shohim kudo

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Pasarelat e modës këtë vit më shumë se gjithçka ishin frymëzuese. Gati për një ndryshim të garderobës, duhet të mendojmë për veshjet që do të shtojmë në dollap?

Pra, cilat janë tendencat e modës për vitin 2022?

Ato variojnë nga fundet maxi deri te ngjyrat e ndezura. Ndaj, më poshtë po ju listojmë 8 tendencat për këtë vit. Akoma nuk keni ikur për të bërë pazar?!

Pantallonat e lirshme

Ne e kemi parë këtë tendencë të zhdukej prej disa kohësh, por kësaj radhe, po rikthehet fuqishëm.

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Ngjyra portokalli

Nëse jeni të guximshëm, mund ta vishni nga koka te këmbët, por mund të kombinohet me disa aksesorë interesabtë.

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Fundet maksi

Gjatësia është perfekte dhe pikërisht ajo që na duhet në dollap në pranverë.

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Veshje që tregojnë disa copëza lëkurë

Ky trend nuk ka ndërmend të zhduket. Ndaj sugjerohet çdo lloj forme, ideje, prerjeje.

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Bluzat-reçipeta

Mendojini seriozisht, sidomos kur sipër mund të vishni një bluzë ose këmishë.

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Moda ‘preppy’

Këmisha dhe bluza me ngjyra të çelura, pastel apo modele të thjeshta dhe me një dekolte ‘konservatore’ do të jenë një must.

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Veshje si për pushime

Shtojini në valixhen e pushimeve sepse janë të destinuara për një arratisje.

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Minifunde

Minifundet janë më të rëndësishme, sipas Prada. Arsye e mjaftueshme që t’i shtoni në dollap?

Çfarë do të veshim në 2022? Këto trende do t’i

Burimi: Who What Wear
Përktheu dhe përshtati: News31