Kërcënime për Selma Hayek: “Do të të vras, mos mendo se nuk e bëj”

One
Telekom

Akuza të reja në drejtim të producenit të Hollywood, Harvey Weinstein

Për Salma Hayek, Harvey Weinstein është një ‘monstër’ i tërbuar. Kështu ka shkruar aktorja meksikane për “New York Times”, duke e akuzuar producentin e famshëm se e ka ngacmuar seksualisht dhe e ka kërcënuar me vdekje.

Facile
Facile
My Dental

“Më ka thënë ‘Do të të vras, mos mendo se nuk e bëj’”, shkruan Hayek në gazetën amerikane, duke iu shtuar listës së yjeve të Hollywood që kanë akuzuar Weinstein. Hayek pretendon se pasi firmosi marrëveshjen për realizimin e filmit “Frida” në vitin 2002, kushtuar artistes meksikane Frida Kahlo, ajo u detyrua disa herë të refuzonte kërkesat e Ëeinstein për marrëdhënie seksuale.

“Kam refuzuar të futem në dush me të, të më shohë duke bërë dush, të më bëjë masazh, të më bëjë masazh një shoqe e tij, të kryejmë marrëdhënie seksuale bashkë ose me një femër tjetër”, shkruan Hayek. 51-vjeçarja pretendon gjithashtu se ai e ka kërcënuar se do të ndërpriste regjistrimin e filmit nëse ajo refuzonte të xhironte skena të marrëdhënies seksuale me një aktore tjetër. Një zëdhënëse e Weinstein ka hedhur poshtë pretendimet e Hayek.