LIFESTYLE 3 Tetor 2021, 11:35

Horoskopi mujor: Nga dashuria te paratë dhe karriera, ç’ju pret këtë Tetor?

Horoskopi mujor: Nga dashuria te paratë dhe karriera, ç’ju

Horoskopi për Tetorin 2021 tregon, se sipas yjeve, kjo periudhë do të jetë shumë e qëndrueshme. Pas muajve të mëparshëm, të cilët nuk ishin të lehtë, më në fund do të ndjeni përsëri lehtësim. Por, le të shohim konkretisht si do jetë ky muaj për secilën shenjë:

DASHI

Forcë, energjia, vetëbesimi

Për Dashin, Tetori do të jetë një muaj dashurie. Yjet do ju favorizojnë, kështu që është koha perfekte për ta çuar atë në një nivel të ri. Falë Mërkurit, do të jetë e lehtë për ju të analizoni marrëdhëniet në thellësi dhe të mendoni për atë që dëshironi vërtet nga jeta. Në marrëdhënie duhet të veproni. Bëjeni partnerin tuaj të lumtur dhe bëni një surprizë. Nuk jeni të kënaqur n ga disa gjëra dhe shpesh do të tentoni të impononi opinionet tuaja ndaj të tjerëve, të cilat mund të kenë efektin e kundërt. Prandaj, preferoni situatat ku nuk mund të ketë konfrontim të drejtpërdrejtë.

Tetori është ideal për shëtitje në natyrë, vepra arti ose aktivitete të tjera qetësuese. Vetëm në këtë mënyrë do të mblidhni forcën dhe frymëzimin e nevojshëm. Nuk ka nevojë të nxitoni askund. Do të shihni që deri në fund të muajit, do të ndjeni një rëndim nga ana psikologjike, që do ju bëjë të kuptoni se qetësia ia vlente.

DEMI

I fortë dhe kokëfortë, por praktik dhe i vendosur

Në tetor, Demi më në fund do të kthehet në këmbë. Ndikimi i Venusit tek Peshoret do t'u japë veçanërisht grave një bukuri magjike që do të mahnisë si miqtë e vjetër ashtu edhe të njohurit e rinj. Dhe sigurisht, ju do ta shijoni siç duhet këtë. Prandaj, nuk duhet të hezitoni të vishni veshje më shumëngjyrëshe ose të theksoni linjat tuaja. Megjithatë, bukuria mund të sjellë edhe gjëra negative si zili dhe xhelozi. Nëse intuita ju paralajmëron për ndonjë rrezik, ndiqni instinktin.

Falë ndikimit të Venusit, i cili mban emrin e perëndeshës romake të dashurisë, Tetori do të jetë një periudhë shumë e dashur për ju. Marrëdhëniet do të stabilizohen dhe më në fund do të jeni të sigurt se çfarë drejtimi do të dëshironi të merrni. Demi tani do të sillet me shumë dashamirësi dhe mirësjellje ndaj gjysmës së tyre më të mirë, duke rezultuar që partneri juaj të ndihet si në përralla. Papritur, ju do të shikoni prapa në sjelljen tuaj të kaluar dhe do të kuptoni se shumë shpërthime ishin praktikisht të pakuptimta.

BINJAKËT

Komunikues, i sjellshëm dhe me humor

Ky muaj do të sjellë një rritje të krijimtarisë dhe guximit në jetën e Binjakëve. Ju mund t'i përdorni ato për të përmbushur planet që keni pasur në kokën tuaj për një kohë të gjatë, por nuk ishte koha e duhur për t'i zbatuar ato. Përveç kësaj, është një kohë e mirë për të nxituar në riparimet në shtëpi, për shembull. Është e mundur që ndikimet negative të Uranit të arrijnë tek ju, dhe ju do të veproni shumë impulsivisht dhe do tregoheni kokëfortë. Edhe nëse i keni bërë planet tuaja, është gjithmonë një ide e mirë të merrni këshilla nga dikush.

Fillimi i muajit do të zgjojë dëshirën për pushim, dhe për këtë arsye, tetori do t'ju inkurajojë të ngadalësoni ritmin tuaj të jetës. Viti po i afrohet ngadalë fundit dhe ju keni arritur të bëni shumë. Binjakët duhet të kuptojnë se ata nuk duhet të punojnë gjatë gjithë kohës dhe të nxitojnë. Mbrëmjet e kaluara duke lexuar libra ose duke parë filma janë absolutisht ideale këtë periudhë.

GAFORRJA

Emocionalë, me humor dhe të rezervuar

Gaforret do të jenë shumë komunikues në tetor, gjë që do të shkaktohet kryesisht nga Saturni. Edhe pse zakonisht i shmangni takimet me njerëz të rinj, gjatë kësaj kohe, do të kënaqeni me shoqërinë e njerëzve dhe do të jeni në gjendje të merreni vesh me këdo. Ju gjithashtu mund ta përdorni këtë aftësi në biznesi ose kur merreni me autoritetet. Sa i përket shëndetit, ju mund të vuani nga ngërçet, të cilat duhet të përpiqeni t’i parandaloni duke konsumuar magnez dhe të gjitha vitaminat e tjera të rëndësishme.

Nëse keni menduar për një hobi të ri, tetori është një muaj ideal për ta bërë këtë. Energjia e kësaj periudhe është e mirë për çdo aktivitet krijues, dhe kështu Gaforret do të jetë i shkëlqyeshëm në arte. Sportet janë gjithashtu të mahnitshme; do të relaksoheni shumë nga vorbulla e mendimeve të punës. Ju gjithashtu do të shkëlqeni në studime, kështu që është një ide e mirë të filloni të përmirësoheni në fushën tuaj.

LUANI

Me guximi, vetëbesimi dhe i hapur

Në tetor, ana romantike e Luanit do të zgjohet. Duhet të përgatitni një surprizë për partnerin tuaj pasi definitivisht nuk do t’ju ​​mungojë frymëzimi. Ju të dy meritoni një moment vetëm pas një kohe mjaft të gjatë, por kini kujdes të gjeni momentin e duhur për surprizën. Një moment i zgjedhur në kohë e gabuar mund të çojë në një grindje. Falë ndikimit të Mërkurit në pozicionin e Peshores, do të jetë një kohë e shkëlqyer për vetë-edukim, të cilën mund ta përdorni, për shembull, për trajnime në punë ose një kurs të gjuhëve të huaja. Nëse nuk jeni në humor për shoqërinë, leximi mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme.

Me ndikimin e Venusit, Tetori do të rrisë ndjeshmërinë tuaj dhe kështu Luani nuk do ta ketë problem të ndiejë emocionet e njerëzve të tjerë dhe të kuptojë nevojat e tyre. Ju do të jeoni dashuri, falë së cilës, do të tërheqni shumë ngjarje pozitive në jetën tuaj. Marrëdhëniet familjare gjithashtu do të lulëzojnë, kështu që mos i harroni familjarët tuaj të largët. Ju mund të habiteni se sa shumë do të shoqëroheni me njerëz këtë muaj.

Virgjëresha

E kujdesshme, e vëmendshme, e përpiktë

Është natyra e Virgjëreshës të mos shqetësohet shumë për opinionet e të tjerëve dhe të kujdeset për veten e tyre. As në tetor nuk do të jetë ndryshe. Fatkeqësisht, miqtë tuaj mund ta marrin këtë si një shenjë mosinteresimi dhe mund të kenë më pak kontakte me ju. Mundohuni të dëgjoni se çfarë kanë në zemër. Ju mund të habiteni se sa shumë kanë nevojë për ndihmën tuaj. Ky muaj është gjithashtu një kohë ideale për kontakt me natyrën, kopshtarinë, ose mbledhjen e kërpudhave dhe barishteve. Koha e kaluar jashtë mund t'ju ndihmojë të gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm.

Tetori do të sjellë një dëshirë për t’u izoluar. Do të ndiheni më mirë kur të jeni vetëm sepse do keni një mundësi për t'iu përkushtuar plotësisht reflektimit. Nëse keni nevojë të rendisni mendimet tuaja, filloni të shkruani ditar. Do të ndiheni sikur ndërveprimi me të tjerët është i pakuptimtë. Sidoqoftë, mbani në mend se biseda e sinqertë me miqtë ose familjen tuaj ka vlerë të paçmueshme.

PESHORJA

Të drejtë, simpatikë dhe në harmoni

Peshoret do të gjejnë ekuilibrin e tyre të brendshëm. Tetori do të jetë një muaj i shkëlqyer për vetë-realizim, dhe gjëja më e mirë që mund të bëni është të gjeni kohë për veten tuaj dhe të shijoni pak kohë vetëm. Ju duhet të mendoni dhe për këtë keni nevojë për intimitet. Qëndrimi në natyrë do t'ju bëjë të ndiheni mirë dhe do të ketë një efekt të shkëlqyeshëm në shëndetin tuaj mendor. Përveç kësaj, ju duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj fizik.

Tetori do t'ju sjellë një përkushtim të madh për të ndryshuar jetën tuaj dhe universi do t'ju japë mundësi që do t'ju afrojnë me këtë ëndërr, me një ritëm të përshpejtuar. Falë ndikimit të Venusit, shqisat e Peshores do të mprehen, duke përfshirë atë "të gjashtën". Kjo do t'ju ndihmojë të shihni qëllimet e vërteta të njerëzve- jo vetëm ato që ata paraqesin. Ju do të ndjeni mashtrimin nga kilometra larg dhe do ta shmangni atë.

AKREPI

Luftëtar, largpamës dhe empatik ndaj të tjerëve

Thjesht do të bini në sy në punë. Ju do të jeni në gjendje të merrni gjithçka që dëshironi. Dielli do t’ju ​​japë forcën që ju nevojitet dhe do t’ju ​​bëjë të mundur të arrini gjëra që kurrë nuk i keni menduar të mundshme.

Për më tepër, ky yll do t'u sigurojë Akrepëve energji dhe shëndet. Ndoshta do të ndiheni plot jetë dhe më jetike se zakonisht. Sidoqoftë, problemet mund të ndodhin për Akrepët që kanë probleme me shëndetin e prostatës. Një sëmundje e rëndë mund të dalë në dritë.

Falë energjisë aktuale, potenciali juaj drejtues do të bëhet shumë i fortë. Qoftë në punë apo në marrëdhënie personale, mjedisi juaj do të ndiejë energji tuaj. Sidoqoftë, Akrepi duhet të mbajë mend se ata nuk dinë gjithçka, dhe mendimi i njerëzve të tjerë mund të jetë i dobishëm në shumë raste. Ndiheni sikur e dini saktësisht se çfarë kërkoni në jetë dhe po e bëni atë. Vazhdonj përpara, por mos harroni për nevojat e të afërmve tuaj.

SHIGJETARI

Me qëllime, energjik dhe plot dëshirë dhe përpjekje

Shigjetarët shpesh do të pushtohen nga dëshira për harmoni. Do të ndiheni plotësisht të balancuar dhe do të jeni në gjendje të transferoni ndjenjën e paqes tek të tjerët, dhe për këtë arsye, me siguri do të jeni shumë të favorizuar në ekipin e kolegëve ose shokëve të klasës. Sidoqoftë, nëse ju ndodh që ju mungon kënaqësia në një marrëdhënie, ju gjithashtu mund të ndërmerrni hapa radikalë për ta rivendosur atë.

Është koha ideale për të ndryshuar pamjen tuaj dhe për të dekoruar shtëpinë ose kopshtin.

Tetori do të jetë një periudhë mjaft serioze për ju. Tani, nuk do të kërkoni argëtim me miqtë dhe familjen, por qetësi, në mënyrë që të dëgjoni mendimet tuaja. Izolimi do të jetë realiteti juaj i përditshëm, dhe nuk do të keni aspak problem me këtë. Ka dyer që hapen për ju - dyer drejt botës së brendshme - ju keni mundësinë të afroheni më shumë me misionin tuaj në këtë botë.

BRICJAPI

Praktikë, të kujdesshëm dhe seriozë

Në tetor, Bricjapët do të preferojnë vetminë dhe meditimet e thella. Shpesh do të reflektoni mbi kuptimin e jetës dhe do të analizoni marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Kjo mund të çojë në dëshirën për të takuar njerëz të rinj. Do të shpresoni të gjeni partnerin ose mikun e duhur mes tyre. Mos prisni shumë dhe besoni verbërisht në këdo që takoni.

Mundohuni të gjeni më shumë kohë për prindërit dhe vëllezërit dhe motrat tuaj këtë muaj. Ju nuk i keni kushtuar vëmendjen që meritojnë kohët e fundit, kështu që ata do ta vlerësojnë vizitën tuaj.

Tetori është muaji i biznesit dhe marrjes së përgjegjësisë për gjendjen tuaj financiare në përgjithësi. Nëse nuk keni qenë të lumtur në punën tuaj për ca kohë, në lidhje me financat dhe nuk mund ta bëni atë më mirë, tani është koha e duhur për të marrë fatin në duart tuaja.

UJORI

Të ndjeshëm, romantikë, eksperimentues

Ujorët do të jenë mjaft produktivë në jetën e punës. Marrëdhëniet tuaja me kolegët do të jenë të shkëlqyera pasi jeni shumë komunikues dhe argëtues. I gjithë ekipi do t’ju ​​njohë mirë. Nga ana tjetër, eprorët tuaj gjithashtu mund ta vënë re dhe ata mund ta konsiderojnë këtë më shumë si mungesë motivimi për punë. Prandaj, gjithmonë duhet të jeni të vetëdijshëm se kush po ju shikon. Në fund të tetorit, do të jeni të prirur për migrenë, dhimbje dhëmbi dhe dhimbje të ndryshme të trupit. Dëgjoni trupin tuaj dhe përpiquni të bëni çmos për të parandaluar këto probleme shëndetësore.

Ujorit në përgjithësi nuk i mungojnë idetë, por tetori do të sjellë edhe më shumë frymëzim. Ndoshta keni menduar për një projekt të ri dhe keni menduar se si ta nisni atë. Tetorj është me të vërtetë një mundësi ideale për të qëndruar në këmbë. Nëse nuk keni kapitalin e nevojshëm financiar, provoni të kërkoni ndihmën e një investitori.

PESHQIT

Të ndjeshmëm dhe me frymëzim

Ky muaj do të jetë mjaft i ashpër për Peshqit. Ndikimi i Marsit do të rrisë paaftësinë tuaj për të ndjekur qëllimet tuaja. Shpesh do të ndiheni të pashpresë, e cila me siguri do të kthehet në zemërim. Para se të kuptoni se çfarë po ndodh, shumë njerëz përreth jush mund të vuajnë. Në vend të kësaj, provoni vrapim ose stërvitje intensive. Sidoqoftë, në tetor, vendosmëria juaj do të jetë më jetike. Ju nuk do të jeni në humor për të folur me askënd, kështu që do të jetë mirë nëse investoni pak kohë në vetë-zhvillim.

Pavarësisht nëse jeni i punësuar ose jeni një sipërmarrës, këtë herë do të keni sukses në punë. Peshqit kanë mundësinë për të marrë më shumë para si dhe kontakte të vlefshme. Do të bëheni të hapur për ofertat dhe klientët e punës - këto janë hapa drejt së panjohurës, por do rriteni falë tyre. Tetori do të sjellë gjithashtu një njohje të re. Sidoqoftë, mbani mend se kujdesi që do të filloni t’i jepni kësaj marrëdhënieje, nuk duhet të tejkalojë kujdesin që i kushtoni vetes. Dashuria për veten është një gjë e rëndësishme dhe një nga bekimet më të mëdha të jetës është të bësh atë që është në përputhje me vlerat e tua mendore.

Burimi skyhoroscope

Përktheu dhe përshtati: News31