GOSS-BIZ 18 Mars 2023, 09:19

Shpallet fituesi i edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova”!

Shpallet fituesi i edicionit të parë të “Big Brother VIP

Mbrëmjen e djeshme u mbajt finalja e madhe e "Big Brother VIP Kosova", një mbrëmje e cila ka qenë e mbushur me surpriza për 5 banorët finalistë: Mbresa, Xhuli, Stresi, Vedati dhe Artani.

Pas zhvillimeve dhe spektaklit që solli finalja,  dyshja e mbetur në fund ishte Stresi e Vedati, pasi të parët u eleminuan Mbresa dhe Artani e pas tyre Xhuli.

Në studion e programit, është shpallur Stresi si fitues i edicionit të parë të "Big Brother VIP Kosova", vendim që duket se është mirëpritur nga publiku, ndërsa reperi po ashtu u bë edhe fitues i cmimit të madh prej 200.000 eurosh.

Urime! /News31