GOSS-BIZ 13 Maj 2022, 21:20

Pas Justin Bieber, edhe familja Kardashian në listën e zezë të Ferrarit

Pas Justin Bieber, edhe familja Kardashian në listën e zezë

“Ferrarit” nuk i intereson nëse keni para të mjaftueshme për të blerë një ose disa nga makinat e tyre.

Prodhuesi italian i makinave ka një listë të zezë në të cilën përfshihen të famshmit që nuk mund t’i blejnë makinat e tyre dhe në këtë bëjnë pjesë edhe Kardashians

Yjet si Justin Bieber, Floyd Mayëeather dhe të famshëm të tjerë si familja Kardashian nuk mund të blejnë Ferrari.

Megjithatë, prodhuesi i makinave rezervon mundësinë për të zgjedhur me kujdes se kush ka akses në njësitë e tij më ekskluzive.

Është më shumë një realitet sesa një mit. Dhe ne kemi një shembull të saj. ferrari urren kur një klient kërkon një makinë dhe më pas dëshiron ta ndryshojë.

Bustin Bieber tregoi se nuk donte të respektonte një nga dëshirat e Ferrarit: që pronarët të modifikojnë sipas dëshirës pamjen e makinave të tyre. Artisti jo vetëm që ndryshoi ngjyrën e makinës së tij, por më pas e nxori në ankand.

Pas këtij veprimi të fundit, Ferrari vuri veton për çdo blerje të ardhshme për Justin Bieber.

Ylli i muzikës pop ka një pasion për makinat dhe shpejtësinë. Megjithatë, atij do t’i duhet ta drejtojë adrenalinën e tij drejt një marke tjetër makinash luksoze.