GOSS-BIZ 14 Maj 2022, 10:22

Këngëtarja e muzikës popullore sjell në jetë fëmijën e saj të parë, vëllai i bën dedikimin më të bukur

Mariola Kaçani është një ndër këngëtaret më të njohura të muzikës popullore shqiptare.

Pasditen e djeshme ajo solli në jetë fëmijën e saj të parë.

Këngëtarja dhe partneri i saj u bënë prindër të një djali.

 

Këtë lajm e ka bërë vetë të ditur ajo duke ripostuar në profilin e saj të instagramit një story të bashkëshkortit ku ai shprehet:

“Dita më e bukur e jetës tonë, që nuk do ta harrojmë kurrë. Zoti na bekoi me djalin tonë. Faleminderit zot,”

Një dhuratë speciale djalit të sapolindur të Mariolës i ka bërë vëllai i saj Jurgen Kaçani, gjithashtu një këngëtar i muzikës popullore.

 

Këngëtarja e muzikës popullore sjell në jetë

 

Ai i ka kushtuar një këngë të titulluar “Nipçe”.

“Faleminderit vëlla. Eshtë dhurata më e bukur që më bëre. Ju duam shumë dajo Juri”-shkruan këngëtarja në storin e postuar me këngën e re.

 

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jurgen Kaçani (@jurgenkacani_official)