GOSS-BIZ 18 Shtator 2023, 19:06

Divorci pas 27 vitesh martesë, Hugh Jackman reagon për herë të parë!

Divorci pas 27 vitesh martesë, Hugh Jackman reagon për herë

Një nga lajmet gati më shokues të javë së shkaur në showbiz-in ndërkombëtar, ishte divorci pas 27 vitesh martesë i Hugh Jackman dhe Deborra-Lee Jackman. Ata patën një prej lidhjeve martesave dhe marrëdhënieve më të gjata e (në dukje) më të lumtura në Hollywood, prandaj kur lajmi u bë i ditur zyrtarish, i kapi njerëzit në befasi. 

Reagimi i tyre i parë ishte nëpërmjet një deklarate të përbashkët, me pak fjalë dhe pa detaje, teksa thuhej: 

“Kemi qenë të bekuar që ndamë pothuajse 3 dekada bashkë si burrë e grua në një martesë të mrekullueshme dhe të dashur. Rrugëtimi ynë po ndryshon dhe ne kemi vendosur që të ndahemi për të vijuar rritjen vec nga njëri-tjetrin. Familja jonë ka qenë dhe do të mbetet gjithnjë prioriteti kryesor. Ne po ndërmarrim këtë kapitull të ri me mirënjohje, dashuri dhe mirësi”

Sigurisht, kërkesa e tyre ishte e shoqëruar me një kërkesë për ruajtjen e privatësisë, kërkesë që nuk u dëgjua edhe aq shumë nga TMZ, teksa paparacët e tyre kanë pyetur aktorin gjatë një dalje në publik të tij pikërisht për ndarjen dhe ai me mjaft respekt, tha: “Është një periudhë e vështirë. I vlerësoj mendimet tuaja, faleminderit”. Vetëm Hugh mund të ishte kaq i sjellshëm.

Kujtojmë se dyshja e aktorëve u takuan në vitin 1995 dhe u martuan vetëm një vit më vonë. Arsyeja e ndarjes së tyre është ende e paqartë, dhe mbetet mister, sidomos pasi deri në pranverën e këtij viti, gjërat dukeshin shkëlqyeshëm mes tyre, madje pati edhe urime për përvjetorin e 27-të të martesës. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hugh Jackman (@thehughjackman)

/News31