GOSS-BIZ 19 Shtator 2023, 11:53

Dafina Zeqiri shfaqet me maskë oksigjeni, çfarë po ndodh me këngëtaren?

Dafina Zeqiri shfaqet me maskë oksigjeni, çfarë po ndodh me

Dafina Zeqiri po kalon një peiudhë jo të lehtë në jetën e saj!

Vetë këngëtarja ka publikuar në InstaStory një foto ku shihet duke u mjekuar me një inhalator për thithje ilaçi, pra maskë oksigjeni.

KRahas fotos ka shkruar:

“Kthehemi në realitet. Bronkiti”, duke treguar kështu që ajo vuan nga bronkiti.

Dafina Zeqiri shfaqet me maskë oksigjeni, çfarë po ndodh me

Bronkiti është një pezmatim i mbështjellës të tubave bronkialë që tërheqin ajrin nga jashtë brenda në mushkëri ku pasurohet me oksigjen dhe nxjerr ajrin nga mushkëritë jashtë.

Personat që kanë bronkit zakonisht e manifestojnë atë me kollë dhe sekrecion të trashë dhe pa ngjyrë dhe me gulçim apo vështirësi në frymëmarrje.

Shërim të shpejtë Dafin!