LIFESTYLE 30 Maj 2023, 17:13

Brand-i francez “LANCASTER PARIS” feston 1 vjetorin në Shqipëri në një event krejt të veçantë

Brand-i francez “LANCASTER PARIS”  feston 1 vjetorin në

Nën temën "ICONIC" marka franceze e cantave dhe aksesorëve të udhëtimt për femra e meshkuj ka organizuar një event tërësisht të vecantë për të festuar 1 vjetorin e saj në Shqipëri.

Frymezuar nga njëra prej linjave kryesore të saj, ajo "ICONIC", e cila është dizenjuar që të mbetet e përdorshme e në garderobë për disa gjenerata e të transmetohet nga një brez në tjetrin si modele ikonike e të pakohë.

Eventi "ICONIC" nga "LANCASTER PARIS", kishte të ftuar një grup të vecante personazhesh nga bota medias, muzikës e influencuese të modës dhe kishte zgjedhur për këtë eksperiencë të vecantë mbushur plot aktivitete kreative, resortin më të madh e të vecantë në vend, me standarte ndërkombëtare me 5 yje “Melia Durrës”.

Brand-i francez “LANCASTER PARIS”  feston 1 vjetorin në

Cdo gjë nisi si një rrugëtim me një vizitë në dyqanin eklsuziv te “Lancaster Paris” që ndodhet në katin e parë në Galeria “ETC” për të parë dhe provuar koleksionin e ri të cantave që kjo markë ofron më pas u nisen drejt resorit “Melia Durrës” për të përjetuar një nga eksperiencat me te vecanta e të paharrueshme te tyre.

"LANCASTER PARIS" e pozicionuar si markë brenda segmentit modern luksoz dhe fin të artikujve të lëkures dhe aksesorëve, bashkon dizajn bashkëkohor me materiale të cilësisë së lartë dhe nje mjeshtërie të shkëlqyer duke përdorur një kombinim të teknikave moderne dhe tradicionale.

Pasi u bë një nga liderët në produktet e luksin e aksesueshëm nga nje game e gjere bleresish në Francë, ata sot një nga lojtarët kryesorë në të gjithë botën në segmentin modern të luksit dhe jane prezent në 5 kontinente (Evropë, Azi, Australi, Amerikë dhe Afrikë), në më shumë se 1,400 dyqane kryesore.

Brand-i francez “LANCASTER PARIS”  feston 1 vjetorin në

Brand-i francez “LANCASTER PARIS”  feston 1 vjetorin në

Të gjitha këto cilësi aprovohen edhe nga imazhet më të njohur të ekranit shqiptar, të cilët gjatë eventit të dedikuar, u njohën me historinë shumëvjeçare të markës.

Ditëlindja e parë e “Lancaster Paris” u festua mes miqëve të mirë, ambienteve mahnitëse, por edhe me momente argetuese edhe  kreative për te ftuarit, të cilët patën mundesi te ealzonin një orë arti përgjatë së cilës pikturuan çantat e markës së “Lancaster Paris” duke i personalizuar sipas stilit të tyre.

Nje eksperiece qe prej tyre u cilesua si më e vecanta e realizuar më parë.

Davide Ravizza (Drejtori commercial per Lancaster Paris per Europen e Azine) shprehet i befasuar jo vetëm për organizimin e eventit, bukurinë e resortit dhe vlerësimin e të ftuarëve për markën, por mbi të gjitha për pritjen e mirë qe tregu shqiptar i ka bërë markës "Lanacster Paris" gjatë këtij viti të parë në vend. Ai shprehet se e sheh më shumë potencial tregun tonë dhe që shume shpejt "Lancaster Albania" pozicionuar në një qendër unike si Galeria ETC do te jetë një nga pikat referente të markës në Europë.

Brand-i francez “LANCASTER PARIS”  feston 1 vjetorin në

Cdo gjë u mbyll me një darkë festive të organizur nga “Melia Durrës”, resorti më i madh në rajon, i pari dhe i vetmi i këtij lloji në turizmin shqiptar.

Një investim prestigjioz pranë Adriatikut i grupit “Concord Investment” në bashkëpunim me brandin ndërkombëtar “Melia Hotel”.  I cili do të hapë dyert zyrtarisht më 26 maj, për të ofruar ambiente relaksi, argëtimi për çdo grupmoshë.

/News31