GOSS-BIZ 3 Gusht 2022, 16:54

Aleksia Peleshi humb njeriun e shtrenjtë: "Kam menduar se do të jetoje të njihje fëmijët e mi, por Zoti të deshte pranë vetes"

Aleksia Peleshi humb njeriun e shtrenjtë: "Kam menduar se do të

Vajza e deputetit Niko Peleshi, Aleksia, është një personazh jo pak i njohur në media e rrjete sociale.

Kurioziteti i madh i mediave dhe publikut u kthye tek ajo, kur Aleksia nisi një lidhje dashurie me Romeo Veshajn. Lidhja e tyre përfundoi, mirëpo Aleksia vazhdon të jetë shpesh kryefjala e mediave.

Ajo ka një numër të madh ndjekësish në rrjete sociale, me të cilët sot ka ndarë një lajm të hidhur. Aleksia ka humbur personin e shtrenjtë të familjes së saj, gjyshin, teksa na rrëqeth me fjalët dedikuar atij:

“Na copetove shpirtin o gjysh! Sa e larget me dukej kjo dite! Gjithmone kam menduar se ti do jetoje te njihje femijet e mi, por Zoti te deshi heret prane vetes.
Fjala e fundit qe te thashe ishte “do vij prape neser”. Por une nuk erdha dhe ndoshta ti nuk me prisje dot me. Sa pak te kam pare ne vitet e fundit e tani s’te shoh dot me! Sa pak kemi biseduar e tani s’te degjoj dot me! Me fal gjysh, qe teksa rritesha s’te kam perqafuar sa duhet. Sikur te mundja te ktheja kohen mbrapa, te takoja edhe nje here ate gjyshin plot energji, kurajo e kokefortesi. U prehsh ne paqe gjyshi, te ndritte shpirti! Do me mungosh gjithe jeten.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alexis???? (@aleksiapeleshi)