(FOTO) Publikohen pamjet! Brenda darkës së familjes së Dua Lipës me kryeministrin Rama e zyrtarët e tjerë!Prej pak ditësh këngëtarja me famë botërore Dua Lipa së bashku me të dashurin e saj Anwar Hadid dhe familjen ndodhet në Tiranë. Ajo treguar se ka ardhur në Shqipëri për të parë nga afër punimet që po zhvillohen për mobilimin e kopshtit me fondet që janë mbledhur nga shitja e bluzave “Lutu për Shqipërinë”, një iniciativë nga vetë këngëtarja në bashkëpunim me miqtë e saj pas tërmetit të 26 nëntorit në 2019. Ajo ka zhvilluar takime me kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Velian, teksa ka ndarë edhe foto në rrjetet sociale.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Ajo është mirëpritur nga Rama në pallatin e Brigadave teksa ka darkuar me të, Linda Ramën, ambasadoren Yuri Kim, Erion Veliaj dhe disa zyrtarë të tjerë. Dukagjin Lipa, babai i Duas, ka ndarë fotot nga darka në rrjetet sociale, duke e quajtur rikthimin në Shqipëri një vizitë të paharrueshme.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

/News31