Apple prezanton iPhone 12, modeli i ri vjen me një sërë risish për përdoruesit

One
Telekom

“Apple” ka prezantuar smartphone-n e ri, iPhone 12. Është ky modeli i fundit që nga viti 2017, kur kompania amerikane prezantoi iPhone X.

iPhone 12 vjen në disa madhësi, të cilat kanë marrë detaje nga modelet e iPhone 4 dhe 5. Risi këtë herë vjen proçesori Apple A14 Bionic. Do të punojnë për herë të parë me rrjetin 5G, ashtu sikurse kanë të instaluar sistemin e njohjes së Apple Face ID për zhbllokimin e telefonave inteligjentë. Modelet e reja nuk do të vijnë me kufje ose përshtatës për rrymën, pasi do të jenë të shoqëruar me kabllo USB-C, i cili mbështet karikimin me wireless.

Facile
Facile
My Dental

iPhone 11 një ekran të ri dhe të përmirësuar 6.1 inç me teknologjinë OLED që zëvendëson teknologjinë LCD të përdorur në paraardhësin e tij. Me kamera të dyfishtë dhe sistem prej 12 megapiksel, modeli i ri do të jetë i veshur me qelq në pjesën e pasme. iPhone do të dalë në treg në SHBA prej 23 tetorit dhe do të kushtojë 799 dollarë.