Hidhet shorti për fazat me eleminim direkt të “Champions League” dhe “Europa League”, nuk mungojnë përballjet spektakolare

Është hedhur në Nyon të Zvicrës sot shorti për fazën e 1/8 të Champions League, për sezonin 2020-2021.  Goglat kanë përcaktuar ndeshje vërtetë spektakolare, teksa sfida që bie më shumë në sy është Barcelona-PSG, ndërsa do të shohim përballë edhe Chelsea-n me Atletico-n e Madrid.

Short disi me fat për Juventus, që do të përballet më Porton, por jo dhe aq për shqiptarët  Lazio-s dhe Atalantës, që të luajnë kundër Bayern Munchen dhe Real Madrid.

My Dental

Të gjitha ndeshjet e fazës së 1/8-ave të Ligës së Kampioneve:

Borusia Monchengladbach – Manchester City

Lazio – Bayern Mynchen

Atletico Madrid – Chelsea

Leipzig – Liverpool

Porto – Juventus

Barcelona vs Paris SG

Sevillia vs Borusia Dortmund

Atalanta vs Real Madrid

Ky raund është përcaktuar të luhet në datat 16-17 shkurt dhe 23-24 shkurt (ndeshjet e vajtjes), kurse më 9-10 mars dhe 16-17 mars (ndeshjet e kthimit).

Ndërkohë është hedhur po ashtu edhe shorti për raundin e parë me eliminimin direkt (1/32) të Europa League, ku Milani është vënë përballë serbëve të Crvena Zvezda, ndërsa nuk ka qenë një short i lehtë për anglezët e Manchester United, Arsenal dhe Tottenham.

Të gjitha ndeshjet e fazës së 1/32 të Europa League:

Wolfsberg-Tottenham
Dynamo Kiyv-Club Brugge
Real Sociedad-Manchester United
Benfica-Arsenal
Crvena Zvezda-Milan
Antwerp-Rangers
Slavia Praha-Leicester City
RB Salzburg-Villareal
Braga-Roma
Krasnodar-Dinamo Zagreb
Young Boys-Bayer Leverkusen
Molde-Hoffenheim
Granada-Napoli
Maccabi Tel Aviv-Shakhtar Donetsk
Lille-Ajax
Olympiacos-PSV

Takimet e para do të zhvillohen më 18 shkurt, ndërsa të kthimit më 25 shkurt. Oraret e përballjeve janë të njëjta, 18:55 dhe 21:00. Shorti për fazën e 1/16-ve do të hidhet më 26 shkurt.

/News31